Najčastejšie otázky

V živote som o bakteriálnej vaginálnej infekcii nepočula. Čo je to?

Bakteriálna infekcia (bakteriálna vaginóza) v zásade patrí u žien v reprodukčnom veku medzi najbežnejšie vaginálne infekcie a vo väčšine prípadov nie je dôvod na obavy. Zvyčajne je spôsobovaná nerovnováhou pH vo vagíne. Ak máte pocit, že trpíte bakteriálnou infekciou a ste tehotná, poraďte sa o liečbe so svojím lekárom. Kliknutím sem sa dozviete podrobnejšie informácie o bakteriálnej infekcii.

Aké sú príznaky bakteriálnej vaginálnej infekcie?

Príznaky sú u každej ženy iné, ale medzi najčastejšie príznaky patria napríklad rybací alebo nepríjemný zápach a vodnatý sivobiely výtok. Kliknutím sem sa dozviete podrobnejšie informácie o ďalších príznakoch bakteriálnej vaginálnej infekcie.

Všimla som si „tam dole“ naozaj zvláštny zápach a umývanie nepomohlo – pomoc!

Rybací zápach patrí k najbežnejším príznakom bakteriálnej vaginálnej infekcie, ale umývanie ho bohužiaľ skôr podporí, než odstráni. Je to dané tým, že umývanie klasickými mydlami alebo sprchovacími gélmi a vaginálne výplachy môžu narušiť rovnovážnu hodnotu pH vo vagíne, čo vedie k bakteriálnej infekcii a spomínanému zápachu.

Ako liečiť bakteriálnu vaginálnu infekciu?

Či už ste použili test na samodiagnostiku vaginálnych infekcií Canestest alebo vám diagnózu stanovil váš lekár a viete, že trpíte bakteriálnou infekciou, môžete na zmiernenie príznakov tejto infekcie použiť prípravok Canesbalance vaginálny gél. Canesbalance je určený na sedemdňovú liečbu. Pomáha regulovať prirodzenú hodnotu pH vo vagíne, čím dochádza k liečbe infekcie a potlačeniu príznakov. Kliknutím sem sa dozviete podrobnejšie informácie o prípravku Canesbalance.

Top