Hygiena intímnych partií

Bežné mydlá a sprchovacie gély, ktoré nie sú určené na hygienu intímnych partií, môžu mať nevyvážené pH. Ich používaním sa tak môžete stať náchylnejšie na vaginálne infekcie, preto odporúčame používať mydlá špeciálne určené na hygienu intímnych partií.

Vagína má kyslé pH, ktoré pomáha udržiavať baktérie prirodzenej mikroflóry zdravé a „zlé“ baktérie pod kontrolou. Dodržiavaním správnych návykov intímnej hygieny sa môžete vyhnúť narušeniu tejto rovnováhy a predísť tak infekciám, ako je napr. bakteriálna vaginóza.

Správne umývanie

Ak na hygienu intímnych partií používate mydlá alebo iné výrobky, ktoré sú určené na umývanie celého tela, umývate sa vnútri (pomocou vaginálnych výplachov) alebo sa umývate až príliš, môžete si všimnúť zápach, suchosť alebo opakujúce sa vaginálne infekcie.

Narušujete totiž rovnováhu pH vo svojej vagíne.

Vagína sa prirodzene čistí pomocou vnútorného sekrétu. Preto je vhodné intímne partie denne umývať teplou vodou a jemnými, neparfumovanými výrobkami určenými výhradne na hygienu intímnych partií.

Výtok alebo je niečo nesprávne?

Číry alebo biely výtok je normálny. Žľazy v pošve a v krčku maternice produkujú prirodzený sekrét, ktorý udržiava vagínu navlhčenú a pomáha v nej udržiavať zdravé a čisté prostredie. Výtok je potom, zjednodušene povedané, prirodzeným vedľajším produktom čistenia.

Pred menštruáciou môže byť výtok hustejší a môže ho byť viac, i to je v poriadku.

Situácia je však opačná, keď výtok zapácha, mení farbu alebo je sprevádzaný svrbením a pálením v intímnych partiách. V takom prípade odporúčame navštíviť lekára.

Ako na hygienu intímnych partií po sexe

Po sexe je vhodné sa vymočiť. Ide o preventívne opatrenie, ktoré vám pomôže odstrániť baktérie spôsobujúce napr. zápal močového mechúra. Je dobré pamätať aj na utieranie sa po použití toalety spredu dozadu, čo je ďalší krok, ktorý zabraňuje šíreniu baktérií.

Ako na hygienu intímnych partií počas vaginálnych ťažkostí

Bežné mydlo by mohlo problém ešte zhoršiť. Vymeňte ho radšej za umývací gél určený na hygienu intímnych partií priamo pri vaginálnych ťažkostiach.

Canesten IntimGel je určený na špeciálnu intímnu hygienu pri vaginálnych ťažkostiach. Poskytne rýchlu úľavu od pocitu svrbenia pokožky intímnych partií. Navyše neštípe ani nepáli.*

Vďaka tomu môžete pokračovať vo svojich každodenných aktivitách. Canesten IntimGel zároveň obsahuje aminokyselinu glycín, ktorá upokojuje intímne partie a až 12 hodín zaručuje príjemný pocit pohodlia.

Canesten IntimGel by kamarátke odporučilo viac ako 95 % spotrebiteliek.**

Zdroj: Online spotrebiteľský prieskum Canesten IntimGelu 100 ml v ČR za obdobie 04–05/2017.

*84,18 % zo 158 spotrebiteliek uviedlo, že neštípe a 89,74 % zo 156 spotrebiteliek uviedlo, že nepáli.

**95,57 % zo 158 spotrebiteliek by odporučilo Canesten IntimGel.

Top