Príznaky vaginálnej bakteriálnej infekcie

Ak ste o bakteriálnej infekcii (bakteriálnej vaginóze) ešte nepočuli, nie ste sama. Mnoho žien vôbec netuší, že vaginálne infekcie sú najčastejšie spôsobované baktériami, nie kvasinkami (v prípade kvasinkovej infekcie).

Bakteriálna infekcia je najčastejšou príčinou vaginálnych infekcií u žien v reprodukčnom veku a majú ju na svedomí baktérie narúšajúce rovnováhu a hodnotu pH v pošve.

Väčšina žien opisuje svoje príznaky nasledovne:

  • rybací alebo nepríjemný zápach
  • vodnatý výtok
  • sivobiely výtok
  • zhoršenie vyššie uvedených príznakov po pohlavnom styku alebo počas menštruácie
Každá sme iná, takže niektoré ženy trpiace bakteriálnou infekciou nemusia mať žiadne príznaky. Nezabúdajte, že bakteriálna infekcia nie je sexuálne prenosná infekcia a nemala by vám spôsobovať žiadne bolesti ani podráždenie.

Kvasinková alebo bakteriálna infekcia?

Mnoho žien si mýli kvasinkovú a bakteriálnu infekciu, ale ide o dva rôzne typy infekcie s rôznymi príznakmi. Liečba bakteriálnej infekcie sa od liečby kvasinkovej infekcie líši, a preto je v záujme nasadenia správnej liečby dôležité vedieť, ktorým z uvedených typov infekcie trpíte.

Ak si nie ste istá, či u vás ide o bakteriálnu alebo kvasinkovú infekciu, s našou pomocou budete poznať diagnózu do 10 sekúnd a budete sa môcť rozhodnúť pre správnu liečbu. Vyvinuli sme nový test na samodiagnostiku vaginálnych infekcií Canestest, ktorý vám umožní rýchlo a jednoducho zistiť, či trpíte kvasinkovou alebo bakteriálnou infekciou, a to priamo z pohodlia vášho domova.

Vedeli ste, že...

... prostredie vo vašej vagíne je mierne kyslé a na škále pH sa pohybuje v nižších hodnotách (bežne pod 4,5)?

Aký je rozdiel medzi kvasinkovou a bakteriálnou vaginálnou infekciou?

Kedy navštíviť lekára?

Ak máte bakteriálnu infekciu (bakteriálnu vaginózu) prvý raz alebo ak ste tehotná, tak navštívte lekára. Bakteriálna infekcia môže spôsobovať komplikácie, najmä počas tehotenstva a pri pôrode, ale s pomocou lekára všetko zvládnete.

Top